Kitüntetéseket adtak át a kerületi hagyományoknak megfelelően, Zugló megalapításának 86. évfordulója alkalmából. Az ünnepélyes gálát a Columbus utcai Szent István Zeneházban tartották, ahol díszpolgári címeket, emlékérmeket, valamint elismerő okleveleket kaptak mindazon zuglóiak, akik régóta sokat tesznek a környékért, az itt lakókért és tevékenykedésükkel méltán öregbítik a 14. kerület hírnevét. Az idén azok is részesültek az elismerésben, akik a koronavírus-járvány elleni közös küzdelemben példamutatóan, kimagaslóan helytálltak.
Elhangzott: a pandémia gyakran erős ellenszélben vívott háborút jelentett, de Zuglónak nincs oka szégyenre, megtette, amit lehetett, ugyanakkor a járvány még nem ért véget. Lélekemelő megállapítás volt az is, hogy a nehéz időkben maguk a zuglóiak tettek a legtöbbet a kerületért és embertársaikért.
A díjazott hétköznapi hősöket az oktatás, a szociális munka, a gyermekvédelem, az egészségügy és a közbiztonság területéről jegyzik. Közülük a mostani esten az egészségügy és a közbiztonság területéről azokat a kitüntetetteket látták vendégül, akik maradandó értéket alkottak és életpályájukkal, teljesítményükkel kivívták a közösség elismerését.
Zugló Díszpolgára címet kapott: Veres Amarilla kerekesszékes vívó, paralimpiai bajnok, Pálos Péter kétszeres paralimpiai bajnok asztaliteniszező, Kinszki Judit pedagógus, a Magyar Drámapedagógiai Társaság, a Diákszínjátszó Egyesület és a Szabad Színházak Szövetsége alapítója, dr. Nagy László vegyészmérnök, kajak világbajnok, edző, sportvezető, a Népköztársaság Kiváló és Érdemes Sportolója, valamint id. Richter József Kossuth-díjas cirkuszművész, a Fővárosi Nagycirkusz volt főigazgatója
Posztumusz Díszpolgári címben részesült Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő, vitéz Nagy Sándor nyugalmazott katona, Izrael állam „Világ Igaza” kitüntetettje, aki a vészkorszakban üldözötteket mentett és bújtatott, dr. Kárpáti Sándor reumatológus főorvos, a ZESZ Reumatológiai Osztályának osztályvezető főorvosa, dr. Kilényi Géza jogtudós, ügyész, egyetemi tanár, igazságügy-miniszter helyettes, az Alkotmánybíróság alapító tagja.
Gyógyító Munkáért Díjban részesült Rózsásné dr. Tima Szilvia Esztert reumatológus szakorvos és dr. Konda Sándort sebész főorvos.
Egészséges Zuglóért Díjat kapott Géczy Krisztina Annamária gyógytornász, Németh Zsuzsanna otthoni szakápolás vezető és Volford Rozália laborasszisztens.
Zugló Egészségügyi Ellátásáért Díjat vehetett át Sápi Katalin munkaügyi előadó.
Zugló Lakosságának Szolgálatáért Díjban részesült dr. Tóth Márta szemészetvezető főorvos és Harmat Gábor orvosi műszerügyi előadó.
Gondozási Munkáért Díjat kapott Fonyó Hajnal, a „Patrónus” Nappali Otthon vezetője, és Kocsis Terézia szociális gondozó.
Zugló Közbiztonságáért Elismerő Oklevélben részesült dr. Békefi Zoltán rendőr hadnagy, Tóth Richárd rendőr hadnagy, Görög Péter rendőr főtörzszászlós, Salamon Lajos tűzoltó alezredes, Szijj Nándor közterület-felügyelő, Ikladi Endre polgárőr és Cziferi István kerületőr.
Zuglóért Emlékérmet kapott Tóthné Nagy Katalin, a Zuglói Kincskereső Óvoda nyugalmazott óvodavezetője, Bacsó Tiborné, a Zuglói Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezető-helyettese, Igaliné Büttner Hedvig, a Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola tanár, a Hunyadi nagykórus karnagya, dr. Ficzere Andrea, az Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség elnöke, Kővári Miklós, a Zugló TV ügyvezetője, médiamenedzser és Gál Ferenc, a Teleki Blanka Gimnázium intézményvezetője.
